Rozwiń filtry Filtry

Katowice: Warsztaty "Muzeum z każdej strony" w Muzeum Śląskim

AUTOR: Redaktor

Muzeum Śląskie prezentuje się z każdej strony. W każdą pierwszą sobotę miesiąca zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na warsztaty poświecone funkcjonowaniu różnych, muzealnych działów. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie archeologii.

Gościem każdych warsztatów jest pracownik muzeum, specjalista w danej dziedzinie.Gospodarz najbliższych, zatytułowanych "Zadanie dla archeologa" opowie, jak szuka się śladów dawnych kultur na ziemi, pod ziemią lub w wodzie. Pokaże także najciekawsze zbiory archeologiczne znajdujące się w muzeum. Nieodzowną częścią spotkania są zajęcia praktyczne. Dzieci będą musiały "zrekonstruawać" niekompletne naczynie lub narzędzie.

 

 

Najbliższe warsztaty z cyklu "Muzeum z każdej strony" rozpoczną się w sobotę (29.10) o godzinie 13:00, w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wstęp kosztuje 7 złotych. Opiekunowie wchodzą za darmo. Zbiórka chętnych przy sali edukacyjnej C, na poziomie -3.

 

KATEGORIA:Warsztaty
TERMIN:2016-10-29 (start 13:00)
Miejsce:Muzeum Śląskie
Adres:T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
Telefon:32 213 08 11
Email:
Organizator:Muzeum Śląskie w Katowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam