Rozwiń filtry Filtry

Katowice: Śląski Studencki Festiwal Nauki na Rynku

AUTOR: Redaktor

Katowice zamienią się w miasto wiedzy. Odbywają się tam dwa niezwykłe wydarzenia. Od wtorku (11.10) do czwartku (13.10), na katowickim Rynku odbywać się będzie XII Śląski Studencki Festiwal Nauki, a w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w sobotę i niedzielę, Śląski Festiwal Nauki.

 

We wtorek zaplanowano Muzyczne Tramwaje. Środa to dzień otwartych wykładów. Odbywają się, od godziny 13:00 do 18:00, na Dworcu PKP. Natomiast w czwartek, na Rynku rozpocznie się Jarmark Wiedzy. Na ponad osiemdziesięciu stoiskach wystawowych przygotowano pokazy naukowe, demonstrację warzenia piwa, kurs pierwszej pomocy, intrygującą degustację zatytułowaną "Mam w kuchni robaki", zawody w lataniu dronem oraz pokaz "Jak działa drukarka 3D". Zaplanowano także występy artystyczne.

 

 

Jarmark Nauki potrwa w czwartek, od godziny 10:00 do 18:00. Tuż po nim rozpocznie się Open Stage, czyli największy pokaz talentów na Śląsku. Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.

 

Z kolei w piątek i sobotę, w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym odbywać się będzie Śląski Festiwal Nauki.

KATEGORIA:Festiwale
TERMIN:2016-10-11 (start 10:00) - 2016-10-13
Miejsce:Rynek
Adres:Rynek, 40-141 Katowice
Telefon:032/ 359 15 88
Organizator:Uniwersytet Śląski w Katowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam