Rozwiń filtry Filtry

Katowice: Śląski Festiwal Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

AUTOR: Redaktor

To będzie prawdziwa naukowa uczta! W Katowicach odbędzie się drugi Śląski Festiwal Nauki. Zaplanowano spektakle, wykłady, dyskusje, a przede wszystkim pokazy i eksperymenty z sześciu dziedzin: nauki humanistyczne i społeczne, sztuki, nauki przyrodnicze, ścisłe, techniczne i medyczne.

W czwartek (30.11), w Teatrze Śląskim odbędzie się "Science on Stage". O 18:30 rozpocznie się Myślenie na scenie: "Czy nauka może nas uratować?", a o 20:30 spektakl muzyczny "Obertaniec-Oberwaniec". Na obydwa seanse obowiązują wejściówki, które można odebrać w teatrze.

 

 

W piątek (1.12) i sobotę (2.12) Festiwal przeniesie się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tam odbędą się eksperymenty, pokazy, wystawy, wykłady i warsztaty w sześciu obszarach wiedzy. Zaplanowano OFF SCIENCE, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków i ESPORT POINT – rozgrywki esportowe dla młodzieży. Na PRZYSTANKU NAUKA Będzie można spotkać się osobiście z naukowcami, osobistościami świata kultury i mediów. Uczniowie zaprezentują się podczas II Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadpodstawowych. W Strefie Centrów Nauki pojawią się: Centrum Nauki Experyment, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Nauki Kopernik. Ponadto przygotowano Strefę Dziecka, Strefę Sportu oraz Bicie Rekordu W Grze Na Petafonie.

 

 

Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. W piątek imprezy potrwają od godziny 9:00 do 20:00, a w sobotę od 10:00 do 20:00. Wstęp jest wolny, ale na niektóre zajęcia obowiązuje rejestracja. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.

KATEGORIA:Festiwale
TERMIN:2017-11-30 - 2017-12-02
Miejsce:Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Adres:Pl. Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice
Telefon:32 359 21 80, 32 359 19 98
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam