Rozwiń filtry Filtry

Katowice: Śląski Festiwal Nauki w Centrum Kongresowym

AUTOR: Redaktor

Katowice zamieniły się w miasto wiedzy. Przez kilka dni swoimi umiejętnościami chwalili się studenci, teraz pora na Śląski Festiwal Nauki. Impreza odbywać się będzie w piątek (14.10) i sobotę (15.10), w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

 

Katowice: Śląski Festiwal Nauki w Centrum Kongresowym
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

Festiwal zaplanowano z rozmachem. W programie znalazło się ponad 400 atrakcji: pokazy, warsztaty, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, nauki o kulturze oraz ze sztuki. Wszystko w celu promowania i popularyzowania nauki.

 

 

Goście będą mogli zobaczyć, jak zachowują się minerały pod wpływem laserów, nauczyć się programować roboty, przeprowadzić doświadczenia chemiczne, zmierzyć się z islandzkimi wojownikami, poznać fraktale. Na scenie wystąpi chór uniwersytecki, przedstawiony zostanie fragment opery chińskiej oraz ceremonia parzenia herbaty. Będą eksperymenty humanistyczno-społeczne, psychologiczne i porady medyczne, a także warsztaty taneczne i wokalne. To tylko niektóre propozycje.

 

 

Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W piątek imprezy potrwają od godziny 10:00 do 18:00, w sobotę od 10:00 do 16:00. Wstęp jest wolny. Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.slaskifestiwalnauki.us.edu.pl

KATEGORIA:Festiwale
TERMIN:2016-10-15 (start 10:00)
Miejsce:Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Adres:Pl. Sławika i Antalla 1, 40-166 Katowice
Telefon:32 359 21 80, 32 359 14 94
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam