Rozwiń filtry Filtry

Katowice: Noc Muzeów w Muzeum Śląskim

AUTOR: Redaktor

Noc Muzeów będzie Nocą Odkrywców w Katowicach. Muzeum Śląskie zaprasza na spotkanie z bohaterem książek Alfreda Szklarskiego, Tomkiem Wilmowskim.

W odnowionej, dawnej stolarni, dla rodzin z dziećmi, przygotowano imprezy zatytułowane "Na tropie Tomka". Uczestnicy wyprawy będą rozwiązywać twórcze zadania, które pozwolą poznać kultury mieszkańców Australii, Afryki, Ameryki Północnej, Azji oraz Ameryki Południowej. Minispektakle o poznawaniu dalekich krain, ludzi i kultur przedstawi grupa teatralna Lufcik na Korbkę. Po muzycznych tradycjach kultur, które poznał Tomek Wilmowski, oprowadzi Gadająca Tykwa, czyli zespół muzyków rozmaitych specjalności.

 

 

Aktorzy Teatru Śląskiego i pracownicy muzeum zaproszą na podróżowanie przez czytanie, a o swoich dalekich podróżach z dziećmi opowiedzą doświadczeni rodzice. Dorośli odbędą podróże po sztuce. Oprowadzi ich profesor. Sławomir Brzoska z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W podróż w czasie zabierze wszystkich Jan Zając, opowieścią o dawnej kopalni "Katowice".

 

 

 

W budynku muzeum przy alei Korfantego przygotowano prezentację poświęconą kulturze Huculszczyzny. Noc Muzeów jest także okazją do poznania pracy muzealników "od kuchni". Swoje sekrety zdradzą konserwatorzy zabytków. Dzieci i dorośli spróbują ułożyć przestrzenne puzzle, albo staną się współtwórcami obrazów-układanek Františka Szymczysko.

 

 

 

Noc Muzeów potrwa w sobotę (20.05), od godziny 11:00 do 24:00, w Muzeum Śląskim w Katowicach. Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://muzeumslaskie.pl/img/noc-odkrywcow.pdf.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2017-05-20 (start 11:00)
Miejsce:Muzeum Śląskie
Adres:T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
Telefon:32 213 08 70
Email:
Organizator:Muzeum Śląskie w Katowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam