Rozwiń filtry Filtry

Katowice: INDUSTRIADA

AUTOR: Redaktor

Raz w roku odbywa się wielkie święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Najbliższa INDUSTRIADA już w sobotę (11.06) w ponad czterdziestu obiektach.

 

Organizatorzy proponują warsztaty, koncerty, prezentacje, pokazy, specjalne zwiedzanie, przejażdżki, rejsy i inne atrakcje. Niektóre obiekty, na przykład śluzę w Rudzińcu, można zwiedzać wyłącznie podczas INDUSTRIADY. W niektórych, na przykład w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, tylko w tym dniu uruchamia się zabytkowe maszyny.

 

 

Wiele z dawnych obiektów przemysłowych zmieniło swoje przeznaczenie i teraz są miejscami kultury. Tak stało się na przykład z kopalnią "Katowice", która po renowacji stała się siedzibą Muzeum Śląskiego. Po terenie byłej kopalni, w sobotę, będą oprowadzać dawni pracownicy. To okazja, aby zobaczyć warsztat elektryków, kuźnię, budynek maszyny wyciągowej szybu „Bartosz” oraz wejść na wieżę widokową.

 

 

Podczas INDUSTRIADY w Muzeum Śląskim można także zwiedzać wystawy, przy pomocy dawnej prasy drukarskiej wynonać grafikę, uczestniczyć w warsztatach "Zębatki, koła i trybiki – maszynowe konstrukcje", albo spotkać się z Podciepem. Zaplanowano także spektakl "Kształt rzeczy. O węglu i porcelanie", a na finał spektakularne widowisko "RASA. Pieśni antracytu". Na scenie pojawi się około 150 osób. Będzie orkiestra górnicza, chór gospel, kwartet smyczkowy i soliści.

 

 

INDUSTRIADA w Muzeum Śląskim w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14:00. Program imprez w innych zabytkach techniki znajduje się na stronie http://www.industriada.pl.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2016-06-11 (start 14:00)
Miejsce:Muzeum Śląskie
Adres:T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
Telefon:32 213 08 11
Email:
Organizator:Muzeum Śląskie w Katowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam