Rozwiń filtry Filtry

Katowice: "Historia ozdób choinkowych" w Bibliotece Śląskiej

AUTOR: Redaktor

Skąd i kiedy trafił do Polski zwyczaj strojenia choinki na Boże Narodzenie? Tego można się dowiedzieć podczas spotkania "Historia ozdób choinkowych". Odbędzie się ono w czwartek (26.01), w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

 

Kiedyś w polskich domach, na Boże Narodzenie, pod sufitem wieszano ozdobioną gałąź sosny, świerku lub jodły. Zwyczaj strojenia drzewka pojawił się dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym je strojono, jaką symbolikę miały ówczesne ozdoby oraz kim był twórca pierwszych szklanych bombek. Przedstawione zostanie także jedyne na świecie Muzeum Bombki Choinkowej i najdroższa bombka na świecie.

 

 

Spotkanie zatytułowane "Historia ozdób choinkowych" odbedzie się w czwartek, o godzinie 12:00, w salach konferencyjnych numer 112-114, w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2017-01-26 (start 12:00)
Miejsce:Biblioteka Śląska
Adres:Ligonia 7, 40-036 Katowice
Telefon:32 25 14 221
Organizator:Biblioteka Śląska w Katowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam