Rozwiń filtry Filtry

Śląsk: Europejskie Dni Dziedzictwa

AUTOR: Redaktor

Europejskie Dni Dziedzictwa to niezwykłe wydarzenie, które promuje kulturę i historię państw należących do Rady Europy. Co roku, we wrześniu miliony osób zwiedzają zabytki i miejsca kultury, uczestniczą w wykładach, wystawach i imprezach towarzyszących. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem "Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu". To okazja, aby w weekend (15-17.09) poznać także mniej znane zakątki Polski.

Dni Dziedzictwa Kulturowego w Gliwicach poświęcone będą Łabędom, jednej z największych dzielnic miasta. Uczestnicy udadzą się na poszukiwanie dawnej wsi rycerskiej i ruszą tropem przemysłowej historii osady. Zaplanowano Miejską Grę Terenową "Łabędzki odkrywca" oraz rejsy po Kanale Gliwickim.

 

 

W Podzamczu koło Ogrodzieńca, w sobotę i niedzielę, dla turystów otwarty będzie gród na Górze Birów. Osadę można zwiedzać bezpłatnie od godziny 10:00 do 18:00. Także właściciel zamku Olsztyn proponuje bezpłatne zwiedzanie historycznej ruiny z przewodnikiem. Można to uczynić w sobotę, w godzinach od 9:00 do 11:00.

 

 

Z okazji Dni Dziedzictwa Kulturowego, w pałacu w Koszęcinie czynna będzie wystawa zatytułowana "Słoneczna Republika – spełnione marzenie Stanisława Hadyny" Można ją oglądać w sobotę i niedzielę, od 12:00 do 20:00, a także zwiedzić wieżę oraz taras widokowy.

 

 

W sobotę, na Górze Zamkowej odbędą sie zajęcia terenowe dla całej rodziny pod tytułem "Początki Będzina". Od 11:00 do 14:00 zaplanowano pogadanki, zabawy plebejskie, kolorowanie wizerunku smoka na płótnie, walka na miecze z gąbki i zdobienie bawełnianej nałęczki. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową monetę.

 

 

 

Towarzystwo Entuzjastów Kolei zaprasza w sobotę na przejażdżkę drezynami po malowniczych liniach kolejowych Racibórz Markowice – Olza/Pszów. Można pojechać jako pasażer lub poprowadzić drezynę z napędem nożnym. Start na przejeździe kolejowym przy ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie. Impreza potrwa od 10:00 do 14:00.

 

 

Więcej imprez odbywających się na Śląsku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa znajdziecie na stronie http://edd.nid.pl/page/calendar.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2017-09-16 - 2017-09-17
Miejsce:Łabędy
Adres:Partyzantów 25, 44-100 Gliwice
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam