Rozwiń filtry Filtry

INDUSTRIADA 2017

AUTOR: Redaktor

Maszyny wyznaczają rytm! - to hasło Industriady 2017. Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się sobotę (10.06), w 28 miastach województwa śląskiego. Odwiedzić będzie można 47 obiektów.

W tym roku zaplanowano ponad 500 wydarzeń. Lista znajduje się na stronie http://www.industriada.pl/Program. Wybór tych, które nas interesują może ułatwić "Moja Industriada", czyli funkcjonalność na stronie internetowej która pozwala stworzyć własny program.

 

 

Święto Szlaku Zabytków Techniki jest okazją do aktywnego i interesującego spędzenia czasu. Wśród przygotowanych atrakcji są warsztaty, koncerty, prezentacje oraz możliwość podglądania dawnego świata. To także jedyna okazja zwiedzania zabytków, które swoje drzwi uchylają jedynie podczas Industriady.

 

 

Sporo zajęć przygotowano z myślą o najmłodszych. W chorzowskiej Hucie Królewskiej zaplanowano między innymi warsztaty muzyczne pod nazwą "Kombinat Dźwięków " oraz warsztaty "Pomnik Maszyny", a w Elektrociepłowni Szombierki odbędzie się piknik "Postindustrialne sErCe miasta". W Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, razem z gwarkiem będzie można pobiec z podziemi na powierzchnię. W dawnej kopalni Saturn w Czeladzi czynny będzie industrialny plac zabaw MASZYNOLAND, a w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach będzie można spróbować sił w strażackim dmuchanym torze przeszkód.

 

 

W tym roku na Industriadzie jest dwóch debiurantów. W Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej opowiedzą historię napisaną przez maszyny, a chętni wybiorą się na spacer po osiedlu patronackim Huty Silesia w Rybniku.

 

 

Wielki finał Industriady 2017 odbędzie się tuż przy Oddziale Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach. Zaplanowano piknik rodzinny, opowieści o gwiazdach śląskiej rewolucji przemysłowej: hrabim von Redenie, Johnie Baildonie i Auguście Holtzhausenie, a przy industrialnej ściance, będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ze specjalnie zaprojektowanych kartonowych zbudowany zostanie most. To na pamiątkę przęseł produkowanych w gliwickiej hucie. Dla najmłodszych prygotowano Małą Akademię Odlewnictwa i skarby Królewskiej Odlewni.

 

 

Industriada jest niezwykłym wydarzeniem. Warto więc dobrze zaplanować najbliższą sobotę (10.06).

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2017-06-10 (start 11:00)
Miejsce:Wybierz miejsce z listy zamknij Oddział Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach
Adres:Bojkowska 37, 44-100 Gliwice
Telefon:32 231 08 54
Email:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam