Rozwiń filtry Filtry

Gliwice: Warsztaty "Przed Wielką Nocą" w Muzeum

AUTOR: Redaktor

"Przed Wielką Nocą" w Muzeum w Gliwicach odbędą się warsztaty świąteczne. W marcowe soboty i niedziele zaplanowano zajęcia, dzięki którym jasne się stanie jak odróżnić kraszanki od pisanek, do czego służyły głowienka i jak powstaje piszczała wielkopostna.

 

Warsztaty będą się składały w części teoretycznej z opowieściami o niezwykłej i bogatej symbolice Świąt Wielkiej Nocy. W części plastycznej uczestnicy będą różnymi metodami ozdabiali jajka, wykonywali palmy wielkanocne, a na koniec stworzą Wielkanocny Atlas Etnograficzny.

 

 

W niedzielę (13.03) odbędą się warsztaty tradycyjnego zdobienia jaj wielkanocnych z wykorzystaniem sitowia, kolorowych włóczek i „złotek”. Znawczyni tej techniki, Olga Paleczna pokaże najpopularniejsze wzory wywodzące się z tradycji ludowych. Oklejanie sitowiem jest najpopularniejsze na Kurpiach i na Podlasiu. Na Śląsku , najczęściej tak zdobią jajka mieszkańcy Raciborszczyzny.

 

 

Warsztaty zatytułowane "Wielkanocne kraszanki zdobione sitowiem" odbędą się w niedzielę, o 11:00 i 13:00, w Willi Caro. Mogą w nich uczestniczyć dorośli i dzieci od lat 6-ciu. Koszt udziału w zajęciach to złotówka od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się zapisać pod numerem telefonu 783 560 006.

KATEGORIA:Warsztaty
TERMIN:2016-03-13 (start 11:00)
Miejsce:Willa Caro
Adres:Dolnych Wałów 8a, 44-100 Gliwice
Telefon:783 560 006
Organizator:Muzeum w Gliwicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam