Rozwiń filtry Filtry

Gliwice: Warsztaty "Bożonarodzeniowy Atlas Etnograficzny" w Willi Caro

AUTOR: Redaktor

Kto w Wigilię przynosi prezenty : Gwiazdka, Dzieciątko, Gwiazdorek, a może Mikołaj? To jedno z pytań, które zostanie wyjaśnione podczas warsztatów "Bożonarodzeniowy Atlas Etnograficzny" w Willi Caro. Uczestnicy wyruszą w etnograficzną podróż po Polsce.

 

Podczas zajęć zaprezentowane zostaną zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe charakterystyczne dla różnych regionów kraju. Podróż obejmie Pomorze, Warmię, Mazury, Kaszuby, Małopolskę i oczywiście Górny Śląsk. Będzie opowieść o szopkach krakowskich i o tym, jak kiedyś Święta obchodzno na Śląsku. Wiadomości te będzie można wykorzystać przy tworzeniu Bożonarodzeniowych Atlasów Etnograficznych.

 

 

Warsztaty rozpoczną się w niedzielę (13.12), o godzinach 11:00 i 13:00, w Willi Caro. Zaproszeni są rodzice z dziećmi od lat 5-ciu.Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc warto się zapisać pod numerem telefonu 783 560 006.

KATEGORIA:Warsztaty
TERMIN:2015-12-13 (start 11:00)
Miejsce:Willa Caro
Adres:Dolnych Wałów 8a, 44-100 Gliwice
Telefon:783 560 006
Email:
Organizator:Muzeum w Gliwicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam