Rozwiń filtry Filtry

Śląsk: XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

AUTOR: Redaktor

Letnia zadyma w środku zimy, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dwudziesty szósty raz. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W niedzielę (14.01), internetowe aukcje, licytacje, koncerty, imprezy sportowe i mnóstwo innych atrakcji odbędzie się wielu miastach Śląska. Oto niektóre propozycje.

W Katowicach koncerty i atrakcje rozpoczną się o godzinie 13:00 na placu przed Spodkiem. Zaplanowano animacje dla dzieci, puszczanie baniek mydlanych, pokazy zabytkowych motocykli, pierwszej pomocy, sprzętu strażackiego oraz psów tropiących. Na scenie pojawią się Pure Life, Here on Earth, Hengelo, Insekt, Chwytak &DjWiktor i AlcoholicA.

 

 

W Gliwicach już w sobotę (13.01) odbędzie się 6. Gliwicki Motor Sprint o Puchar Prezydenta Miasta. W niedzielę w CH FORUM, od godziny 12:00 do 18:00, czynny będzie Orkiestrowy Kram, a ponadto zaplanowano finały turnieju e-sportowego Glivitium Cup. O 9:00, przy ulicy Kujawskiej 112 rozpocznie się WRAK-RACE Silesia, czyli ekstremalne wyścigi zdezelowanych samochodów. Podczas zawodów odbędzie się pokaz ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy.

 

 

W Sosnowcu, od godziny 15:00, na Górce Środulskiej wystąpią Grzegorz Hyży i Anita Lipnicka. Natomiast w Hali Widowiskowo-Sportowej, o 9:00 ruszy Latająca Akademia Udzielania Pierwszej Pomocy. Będzie też strefa artystyczna, budowanie kolorowych latawców, warsztaty kulinarne dla dzieci, występy magików, zespołów muzycznych i tanecznych. Gwiazdą wieczoru będzie Bartek Wrona. W strefie sportowej odbędą się turnieje e-sportowe, pokazy bokserskie, karate, szermierki, tańca akrobatyki i pokaz zabytkowych samochodów.

 

 

W Chorzowie, przed Stadionem Śląskim stanie duża scena. O 14:00 rozpoczną się na niej koncerty. Gwiazdami będą Miuosh i NeuOberschlesien. Pondto zaplanowano "Bieg z Sercem" w Parku Śląskim i maratony zumby oraz crossfit na Stadionie Śląskim. W chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich, dla małych pacjentów, zorganizowane zostaną gry, zabawy i animacje.

 

 

W Raciborzu Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się w samo południe. W Raciborskim Centrum Kultury odbędą się licytacje, Akcja Krwiodawstwa i GALA SKAZY na bis. Na Rynku swoje umiejętności zaprezentują strażacy-ochotnicy, a ponadto zaplanowano pokazy pojazdów i sprzętu strażackiego, samochodów terenowych, ratownictwa medycznego i technicznego. Atrakcją będzie morsowanie i na zakończenie imprezy FIRESHOW.

 

 

W Jaworznie pobiją rekord Guinnessa dotyczący przebywania jak największej ilości osób w bańce mydlanej. Zaplanowano także pokazy taneczne, ratownicze, szkolenia psów i kąpiel morsów. Na scenie w galerii Galena wystąpią: Mandat, Dobra Myśl, Cronica i Mikael, a muzyczną gwiazdą wieczoru będzie discopolowa formacja Dejw. Imprezy rozpoczną się o godzinie 14.

 

 

W Radlinie początek finału o godzinie 16:00. W Miejskim Ośrodku Kultury wystąpią zespoły Coast Patrol, D.P.S.A., grupy artystyczne z MOK-u oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

 

 

W Częstochowie, o 11:30, z Placu Daszyńskiego wyruszy Parada Serc. Udział w niej może wziąć każdy, najlepiej wyposażony w instrument muzyczny, aby narobić hałasu. Korowód przejdzie na Plac Biegańskiego, gdzie powstanie Wielkie Serducho. Na scenie, od 13:00, zagrają zespoły: Doom Wings, Black Pearls, Loka, Redlin i Jamal.

 

 

O godzinie 20:00, we wszystkich miejsc, w których odbywa się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zobaczyć będzie można Światełko do Nieba.

 

 

 

 

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-01-13 - 2018-01-14
Miejsce:Śląsk
Adres:Katowicka 10, 41-500 Chorzów
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam