Rozwiń filtry Filtry

Pętla Cieńkowska

DODANO: 14 września 2017
AUTOR: Redaktor

Pętla Cieńkowska – jedna z najłatwiejszych, ale przepięknych tras turystycznych w Wiśle. Łączy kolej linową Cieńków ze Skocznią im. Adama Małysza. Najtrudniejsza jest decyzja, z której strony rozpocząć wycieczkę.

Pętla Cieńkowska
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

Przy obydwu obiektach znajdują się parkingi, na któych można zostawić samochód. Jeżeli planujemy skorzystać z wyciągów krzesełkowych, to w obydwu kasach można kupić wspólny bilet. Można jednak na Cieńków wejść, a następnie zejść wzdłuż skoczni lub odwrotnie.

 

 

Wędrując Pętlą Cieńkowską można podziwiać fantastyczną panoramę Beskidu Śląskiego. Grzbiet oddziela dolinę Czarnego od doliny Malinki. Trasa ma około półtora kilometra długości. Oznaczono ją kolorem żółtym. Wzdłuż drogi poprowadzono ścieżkę edukacyjno-dydaktyczną z punktami, w których można odpocząć. Szlak prowadzi do wieży startowej skoczni im. Małysza. Z góry można popatrzyć na rozbieg i zeskok. Na dół zjeżdżamy kolejką krzesełkową.

 

 

Po obejrzeniu miejsc dla widzów i zaplecza skoczni, kierujemy się na prawo od zejścia z kolejki. Mijamy budynki i wchodzimy na ścieżkę spacerową wzdłuż potoku Malinka. Po około kilometrowym spacerze wracamy do parkingu przy dolnej stacji kolei linowej Cieńków, skąd wyruszaliśmy na wycieczkę.

Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
- wszystkie -
Poradnik
Przewodnik
Wycieczka
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam