Rozwiń filtry Filtry

Poradniki, przewodniki i opisy wycieczek, które mogą przydać się podczas planowania rodzinnej wyprawy.

Trasa Festiwalowa w Opolu
Przewodnik

Podczas spaceru po Opolu można zobaczyć wykonane z brązu budki w kształcie Wieży Piastowskiej oraz ptaszki. Wyznaczają one Trasę Festiwalową, wzdłuż której znajdują się miejsca związane z Festiwalem Polskiej Piosenki.

Pętla Cieńkowska
Przewodnik

Pętla Cieńkowska – jedna z najłatwiejszych, ale przepięknych tras turystycznych w Wiśle. Łączy kolej linową Cieńków ze Skocznią im. Adama Małysza. Najtrudniejsza jest decyzja, z której strony rozpocząć wycieczkę.

Szlak magnolii w Cieszynie
Przewodnik

Kto żyw, w kwietniu bieży do Cieszyna. Wtedy rozkwitają magnolie, z których miasto uczyniło atrakcję turystyczną pod hasłem "Najpiękniejsze magnolie kwitną w Cieszynie"

Góra św. Anny
Przewodnik

Góra Św. Anny zwana także Górą Chełmską to jeden z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny. Nie wszyscy wiedza, że jest to mierzący 406 n.p.m., wygasły wulkan. Pierwsza nazwa pochodzi od tutejszego sanktuarium. Druga ma związek z legendą głoszącą, że św. Michał, pogromca szatana, na jej szczycie położył swój hełm. Turystów ściąga tu kilka atrakcji.

Zwiedzając Żory z Żorkiem
Przewodnik

Co takiego jest w Żorach, żeby od razu wybierać się tam na wycieczkę? Otóż kilka miejsc warto odwiedzić. Przewodnikiem po mieście może być jego symbol, czyli Żorek.

Wisła - Perła Beskidów
Przewodnik

Największą „atrakcją” Wisły jest Adam Małysz. Mistrz rzadko bywa w rodzinnym mieście, ale można odwiedzić wiele miejsc jemu poświęconych.

Ścieżka edukacyjna na Czantorii
Przewodnik

Ścieżka edukacyjna na Czantorii rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki. Prowadzi przez rezerwat przyrody oraz szlaki grzbietowe. Podczas wędrówki można obserwować charakterystyczną górską roślinność. Na końcu trasy czeka pole biwakowe, gdzie można rozpalić ognisko.

Przewodnik po Ustroniu
Przewodnik

Niewielki Ustroń leżący niedaleko znanych beskidzkich kurortów też postanowił powalczyć o turystów. Warto tu odwiedzić kilka miejsc.

Przewodnik po Częstochowie
Przewodnik

Główną atrakcją Częstochowy jest oczywiście Jasna Góra. Narodowe Sanktuarium, które każdy powinien odwiedzić. Jednak nawet w samej Częstochowie jest kilka miejsc, do których warto zajrzeć, szczególnie z dzieckiem.

Przewodnik po Rybniku
Przewodnik

Rybnik kojarzy się raczej z przemysłowym krajobrazem, a nie z miejscem, w którym przyjemnie można spędzić czas. A jednak! Jest tu kilka miejsc wartych uwagi.

Strona:
1
2
3
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
- wszystkie -
Poradnik
Przewodnik
Wycieczka
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam