Rozwiń filtry Filtry

Poradniki, przewodniki i opisy wycieczek, które mogą przydać się podczas planowania rodzinnej wyprawy.

Program wiosennych rabatów i zniżek na produkty i usługi w powiecie raciborskim
Poradnik

Podczas rodzinnych wypraw warto wybrać się na Ziemię Raciborską. Szczególnie, że bilety do atrakcji turystycznych oraz posiłki w niektórych restauracjach będą tańsze. Od 1 kwietnia rusza bowiem program wiosennych rabatów i zniżek na produkty i usługi.

 

Życzenia świąteczne
Poradnik

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzy redakcja portalu rodzinnewyprawy.pl. Wśród przepięknie malowanych jaj, smacznych mazurków oraz kwitnących krokusów i przebiśniegów, niech rodzą się pomysły na rodzinne wycieczki i na wspólne spędzanie czasu.

 

Żyroskopowa miseczka dla maluchów
Poradnik

Kosmiczna inspiracja w służbie rodziców. Obrotowa miseczka ratuje niejedną tapicerkę lub ubranie. Wylana kaszka, rozsypane chrupki lub inne jedzenie to zmora rodziców. Prawdopodobieństwo wypadku wzrasta, jeśli dziecię jest ruchliwe albo karmimy je w „niestabilnych” warunkach.

Stobrawski Park Krajobrazowy
Poradnik

Bory swoją nazwę wzięły od przepływającej przez nie rzeki Stobrawy. Zajmują sporą część województwa opolskiego. Ze względu na liczne walory przyrodnicze, w 1999 roku powstał Stobrawski Park Krajobrazowy.

Rycerska Byczyna
Poradnik

Byczyna jest niewielkim miastem leżącym w północno-wschodniej części województwa opolskiego. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miejsc. Zachowało się tu wiele zabytków, które nadają miastu specyficzny klimat.

Soft shell - co to takiego?
Poradnik

Soft Shell – nowa filozofia ubioru turystycznego. Pojęcie nie jest związane z konkretną marką, ale ze sposobem ubierania się. Chodzi o zmniejszenie ilości warstw.

Odblaski czasami ratują życie
Poradnik

Bądź widoczny na drodze! - hasło stare, ale wciąż aktualne. Piesi w ciemnych ubraniach lub rowerzyści jeżdżący po zmierzchu bez świateł są zmorą kierowców. Warto więc zaopatrzyć nas i nasze dzieci w elementy odblaskowe. Wśród proponowanych kształtów i kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Są znaczki, naklejki, opaski, breloczki, fragmenty ubrań, worki, smycze, zawieszki.

Wycieczka rowerowa na holu
Poradnik
Uwielbiamy wycieczki rowerowe, ale dziecko już wyrosło z fotelika, a samo jeszcze nie jeździ zbyt sprawnie. Koniec z wycieczkami? Niekoniecznie. Można przecież przypiąć dziecięcy rowerek do dużego i po problemie. Wymyślono do tego sztywny hol.
Ukryj filtry Ukryj filtry
- wszystkie -
Poradnik
Przewodnik
Wycieczka
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam