Rozwiń filtry Filtry

Żory: Święto Ognia

AUTOR: Redaktor

Na pomiątkę wielkiego pożaru, który strawił Żory 11 maja 1702 roku, w mieście obchodzone jest Święto Ogniowe. Z tej okazji, w najbliższą środę (11.05), zaplanowano wiele interesujących imprez.

Główne uroczystości rozpoczą się o 19:30 w kościele pw. św. św. Filipa i Jakuba. Po mszy, ulicami Starówki przejdzie uroczysta procesja. Widok jest niezwykły, bowiem uczestnicy trzymają w dłoniach zapalone pochodnie.

 

 

Na Rynku zaplanowano niezwykłe widowisko multimedialne zatytułowane "Miasto żywiołów". Spektakl opowiadający historię Żor wyświetlony zostanie na ogromnym ekranie wodnym połączonym z mobilnymi fontannami. Towarzyszyć im będą buchające ognie. Przedstawienie odbędzie się dwukrotnie: o godzinie 21:00 i o 21:30.

 

 

Natomiast o godzinie 22:00 rozpocznie się IV Żorski Bieg Ogniowy. Uczestnicy pobiegną w świetle pochodni, a artyści z Bractwa Ognia Spaleni zadbają o związaną z ogniem oprawę artystyczną.

 

 

Kto w środę odwiedzi Muzeum Ognia, otrzyma świecę, którą zapali przed budynkiem. Powstanie w ten sposób symbol upamiętniający Ogniowe Święto.

KATEGORIA:Przedstawienia/spektakle
TERMIN:2016-05-11 (start 19:30)
Miejsce:Rynek
Adres:Rynek, 44-240 Żory
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:Urząd Miasta Żory
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam