Rozwiń filtry Filtry

Żory: Festiwal Podróży i Nauki OPINIE w Miejskim Ośrodku Kultury

AUTOR: Redaktor

Zatańczyć salsę i poznać kulturę kubańską można w Żorach. W sobotę (21.11) rozpoczyna się tam Żorski Festiwal Podróży i Nauki OPINIE. Będą warsztaty taneczne i plastyczne, wystawy, koncerty oraz spotkania z Kubańczykami.

Dzieci wraz z rodzicami zaproszone są do MOK-u na warsztaty: muzyczno-taneczne, teatralne i plastyczne. Od godziny 15:00 do 17:00 będzie można nauczyć się kroków salsy oraz zagrać kubańskie rytmy z Alexem Moralesem i Edim Sanchezem. Z Beatą Kupisz, w meksykańskich strojach planowane są występy w teatrze cieni. Będą także małe kubańskie autka do pomalowania w ogniste kolory. Warto zabrać aparat fotograficzny, aby zrobić sobie zdjęcie z kultowym kubańskim samochodem.

 

 

O godzinie 17:00 rozpocznie się Festiwal Podróży i Nauki Opinie. Tancerze Szkoły Tańca Movimento zaprezentują gorące, kubańskie tańce. Królowała będzie oczywiście salsa, ale także tradycyjny kubański Son, elementy rumby guaguanco i cha cha cha. Dla chętnych zaplanowano naukę kroków.

 

 

O 20:00 rozpocznie się koncert tradycyjnej muzyki kubańskiej pt. „HUARACHA”. W muzyczną podróż po Kubie zabierze widzów trio w składzie: Juan Carlos Hechavarria, Alex Morales i Edi Sanchez.

 

 

Początek warsztatów dla dzieci i rodziców w sobotę (21.11) o 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Festiwal Podróży i Nauki Opinie rozpocznie się o 17:00. Wstęp na imprezy wolny.

 

KATEGORIA:Festiwale
TERMIN:2015-11-21 (start 15:00)
Miejsce:Miejski Ośrodek Kultury
Adres:Dolne Przedmieście 1, 44-240 Żory
Telefon:606 439 113
Organizator:MOK w Żorach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam