Rozwiń filtry Filtry

Tychy: Rajd rowerowy z okazji IX Tyskiej Nocy Muzealnej

AUTOR: Redaktor

Zwiedzanie zabytków na rowerach proponuje Muzeum Miejskie w Tychach. Z okazji Nocy Muzeów (14.05) zaprasza na Rajd Rowerowy po Puszczy Pszczyńskiej. Do wyboru są dwie trasy.

Pierwszą z nich nazwano "Leśne historie". Uczestnicy pokonają około 28 kilometrów. Odwiedzą m.in. Zameczek Myśliwski "Promnice", pomnik upamiętniający podobóz KL Auschwitz-Birkenau w Kobiórze oraz schrony z lat II wojny światowej w Kobiórze i w Gostyni.

 

 

Druga trasę nazwano "Śladami schronów z lat II wojny światowej" i liczy ona około 13 kilometrów. Rowerzyści odwiedzą schrony na terenie lasów kobiórskich oraz w Gostyni. W gostynińskim schronie bojowym „Sowiniec” znajduje się izba muzealna Stowarzyszenia „Pro Fortalicium”.

 

 

Uczestnicy pierwszego rajdu wyruszą w sobotę, o godzinie 17:30 z Placu Korfantego w Tyczach. Druga grupa wystartuje z tego samego miejsca o godzinie 19:00. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego na imprezę należy się zapisać pod numerem telefonu: 32 327 18 20-22 w. 30 lub mailowo: a.ociepa@muzeum.tychy.pl

KATEGORIA:Wydarzenia sportowe
TERMIN:2016-05-14 (start 17:30)
Miejsce:Muzeum Miejskie
Adres:Plac Korfantego, 43-100 Tychy
Telefon:32 327 18 20-22 w. 30
Organizator:Muzeum Miejskie w Tychach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam