Rozwiń filtry Filtry

Kędzierzyn-Koźle: Festiwal Mikołaja z Koźla

AUTOR: Redaktor

Nieznaną historię Kędzierzyna-Koźla pomoże odkryć urodzony tu mnich Mikołaj. W weekend (15-17.09) odbędzie się II Festiwal Mikołaja z Koźla.

Zakonnik urodził się przed 1390 rokiem. Ukończył nowicjat w Czasławi na Morawach i został spowiednikiem Czechów w Głogówku. Był franciszkaninem, misjonarzem i średniowiecznym intelektualistą. Jego czasy przybliży muzyka, kultura i tradycja. Hasłem spotkania jest tytuł jednej z melodii chorałowych zapisanych w kodeksie autorstwa franciszkanina - "Wszyscy wierzymy w jednego Boga".

 

 

Przez trzy dni, w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu, odbywać się będą koncerty muzyki dawnej. W piątek zaprezentują się muzycy Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński, a w sobotę zespoły Mimesis, Cantio Polonica oraz Jerycho. W niedzielę zaplanowano koncert Waldemara Krawca oraz Ingridy Gapovej i muzyków Arte Dei Suonatori.

 

 

Średniowieczną atmosferę będzie można poczuć także na Kozielskich Błoniach. W sobotę i niedzielę, o godzinie 12:00 rozpocznie się jarmark oraz turniej rycerski. Jak smakowały średniowieczne potrawy, będzie można przekonać się na pikniku kulinarnym. Oglądać będzie można pokazy sokolnicze, ognia, i kaskaderskie. Dzieci wezną udział w turnieju rycerskim, damy w specjalnym biegu, a wszyscy w grach i zabawach średniowiecznych.

KATEGORIA:Festiwale
TERMIN:2017-09-16 (start 19:00) - 2017-09-17
Miejsce:Błonia Kozielskie
Adres:Skarbowa 10, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
Telefon:
Email:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam