Rozwiń filtry Filtry

Kędzierzyn-Koźle: Dni Twierdzy "Koźle"

AUTOR: Redaktor

Wojska francuskie, bawarskie i wirtemberskie znów będą oblegać Twierdzę Koźle. Na szczęście to tylko rekonstrukcja bitwy z 1807 roku. Wszystko w ramach Dni Twierdzy "Koźle". Jubileuszowa, X impreza odbędzie się w piątek (16.09) i sobotę (17.09) na kozielskich Błoniach.

Do Koźla przybędą grupy rekonstrukcyjne. Rozbiją żołnierski obóz, odbędą manewry, zaprezentują musztrę i ostrzelają twierdzę z drugiego brzegu Odry. Bardziej pokojowo nastawieni goście imprezy posłuchają koncertu orkiestr dętych, zajrzą na jarmark rękodzielnictwa, albo wezmą udział w pokazach i warsztatach: tkactwa, wyrobu garnków z gliny i powroźnictwa. Na zakończenie imprezy wystąpi zespół „Kapela ze wsi Warszawa”.

 

 

Dni Twierdzy "Koźle" rozpoczną się w piatek, o godzinie 16:00, a w sobotę o 12:00, na błoniach obok Domu Kultury „Koźle”.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2016-09-16 (start 16:00) - 2016-09-17
Miejsce:Błonia
Adres:Skarbowa, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
Telefon:77 405 30 60
Organizator:MOK Kędzierzyn-Koźle
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam