Rozwiń filtry Filtry

Kędzierzyn-Koźle: Dni Twierdzy "Koźle" na Błoniach

AUTOR: Redaktor

Wojska francuskie, bawarskie i wirtemberskie znów będą oblegać Twierdzę Koźle. Na szczęście to tylko rekonstrukcja bitwy z 1807 roku. Wszystko w ramach Dni Twierdzy "Koźle". Impreza odbędzie się w piątek (14.09) i sobotę (15.09) na kozielskich Błoniach.

Sygnałem do rozpoczęcia spotkania będzie artyleryjski ostrzał Koźla. Rozlegnie się on w piątek, o godzinie 19:00. Wezmą w nim udział grupy rekonstrukcyjne, które rozbiją żołnierski obóz, odbędą manewry i zaprezentują musztrę. Bardziej pokojowo nastawieni goście imprezy posłuchają koncertu orkiestr dętych, zajrzą na jarmark rękodzielnictwa, albo wezmą udział w pokazach i warsztatach: snycerskich, wyrobu garnków z gliny i kowalstwa. Na zakończenie imprezy wystąpią zespoły: Jablunkovanka i Chwila Nieuwagi.

 

 

Dni Twierdzy "Koźle" rozpoczną się w piatek, o godzinie 19:00, a w sobotę o 15:00, na błoniach obok Domu Kultury "Koźle".

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-09-14 (start 19:00) - 2018-09-15
Miejsce:Błonia
Adres:Skarbowa 10, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
Telefon:77 482 35 69
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam